O společnosti ASTRA MOTOR spol. s r.o.

Sídlo společnosti ASTRA MOTOR spol. s r.o.

Společnost ASTRA MOTOR spol. s r.o. vznikla v roce 1995 jako rodinná firma zabývající se výrobou součástí pro automobilový průmysl a strojírenských celků. V průběhu let se začala specializovat na ostření obráběcích nástrojů. Výroba prvního speciálního nástroje vlastní konstrukce se datuje do roku 2001, kdy byla do společnosti ASTRA MOTOR spol. s r.o. zakoupena první CNC nástrojová bruska.

Během dvou let od nákupu první CNC nástrojové brusky společnost ASTRA MOTOR spol. s r.o. definitivně opustila výrobu strojírenských celků a specializovala se na výrobu přesných obráběcích nástrojů. Do roku 2008 bylo zakoupeno celkem šest CNC nástrojových brusek, několik klasických nástrojových ostřiček a tři brusky na kulato, které umožňují brousit průměry s přesností až ±0,001 mm.

Produkty společnosti ASTRA MOTOR spol. s r.o.

Společnost ASTRA MOTOR spol. s r.o. má vlastní konstrukční a vývojové oddělení, kde byla mimo jiné v roce 2008 uvedena v život speciální konstrukce vrtáků, umožňující vysoce produktivní vrtání děr s přesností a kvalitou odpovídající vystružování.

V témže roce se společnost ASTRA MOTOR spol. s r.o. kompletně přestěhovala do vlastní, nově vybudované výrobně-administrativní haly, situované v těsné blízkosti nejvýznamnější české dopravní tepny, dálnice D1.

V dnešní době společnost ASTRA MOTOR spol. s r.o. nabízí kompletní výrobu a ostření speciálních i standardních obráběcích nástrojů. Materiály používané pro výrobu nástrojů jsou VHM, HSS, HSSCo a PM. Materiály umíme i kombinovat. Vyrobíme nástroj s letovanými VHM břity a kombinované nástroje sestavené z VHM monolitické pracovní a kovové upínací části. Většinu nástrojů je možné vyrobit s vnitřním chlazením.

ASTRA MOTOR spol. s r.o. patří k největším společnostem svého druhu v České republice a jako jedna z mála v Evropě nabízí přesnost výroby ±0,001 mm. Od roku 2004 je též držitelem certifikátu kvality ISO 9001:2015

VYBRANÉ REFERENCE
  • EVROPSKÁ UNIE
  • EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
  • INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI

ASTRA MOTOR spol. s r.o.
výroba a ostření obráběcích nástrojů
© 2009 - 2014 všechna práva vyhrazena.

Firemní 703/1, Brno 619 00
Česká republika
GPS point: 49°9'44.498"N, 16°37'18"E